trwa dodawanie...
Show grid
Przypomnij hasło Bezpieczne logowanie

Podaj adres email, na który się rejestrowałeś.

Fundacja Mali Bracia - schronisko dla zwierząt - Opole

ul. Ligudy 12

45-102, Opole

Tel.: 77 453 76 07

Kontakt: malibracia.opole.pl

Jak możesz pomóc?

Praca w Fundacji 

Najbardziej oczekiwaną formą pomocy dla naszej Fundacji jest osobiste zaangażowanie. Wszyscy, którym los zwierząt nie jest obojętny mogą zgłaszać się do nas z pomysłami jak poprawić ich życie. Nasza Fundacja udzieli takim osobom wsparcia w postaci finansowania leków, jedzenia czy kosztów transportu. Osobista praca dla fundacji wymaga przeznaczenia na to pewnego czasu oraz wymaga odporności psychicznej. Często psy znajdowane są w bardzo złym stanie co w miłośnikach zwierząt budzi zrozumiały smutek oraz rozgoryczenie. Dodatkowo możemy wspólnie zastanowić się nad metodami zmiany podejścia do naszych małych braci.

 

Darowizny, 1% podatku

Czas to w dzisiejszych czasach towar deficytowy więc nie każdy może go przeznaczyć zwierzętom. W takim przypadku proponujemy zasilenie naszej fundacji wpłatą na konto. Przyjmujemy wszelkie wpłaty jak również można przeznaczyć na naszą Fundację 1% podatku gdyż jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Z wpłacanych pieniędzy rozliczamy się bardzo szczegółowo, a nasze bilanse są umieszczone na stronie internetowej w sekcji Raporty. Osoby pracujące dla naszej Fundacji nie pobierają żadnego wynagrodzenia. Całość kosztów jest przeznaczana na karmę, leki, transport, ogrzewanie i środki czystości. Od 2007 roku wpłacanie pieniędzy z 1% zostało bardzo ułatwione. Nie trzeba już samemu wypełniać polecenia zapłaty i chodzić na pocztę czy do banku. W pitach za rok 2007 można wpisać nazwę organizacji pożytku publicznego dla której chcemy przeznaczyć wpłatę oraz jej numer KRS. Pełna nazwa to Fundacja Małych Braci Św. Franciszka, Opole , a numer KRS 0000093119.  

 

Adopcja psa lub kota

Każdy zabrany od nas zwierzak zwalnia miejsce dla nowego, ktorego można uratować. Starymy się nie odmawiać zabierania nowych zwierząt ale jednak mamy ograniczenia lokalowe oraz ograniczoną zdolność do poświęcania własnego czasu na opiekę. Pani Łudmiła musi nierzadko wstawać kilka razy w ciągu nocy i uspokajać konfilkty lub tęsknoty nowoprzybyłych. Odbija się to na jej samopoczuciu i powoduje czasami zniechęcenie to tak ciężkiej społecznej pracy. Zamiast kupować psa można zgłosić się do nas i wybrać sobie młodego ładnego psa lub takiego starego pokrzywdzonego przez los. Każdy z nich odwdzięczy się ogromną miłością i oddaniem. Za jednym zamachem uszczęśliwimy zwierzaka oraz pomożemy kolejnemy, który znajdzie u nas miejsce.

 

Przekazanie żywności lub inny materiałów

Osoby, które prowadzą własne sklepy lub bary mogą przeznaczyć dla naszych zwierząt resztki i odpady żywnościowe. Mile widziane są produkty zbożowe, wszelkiego rodzaju mięso z przekroczonym terminem ważności. Nasze pieski również lubią jogurty, mleko czy inny nabiał. Każdorazowo można do nas zadzwonić i zapytać czy dane odpady będą przydatne. Posiadamy zezwolenie wydane przez powiatowego lekarza weterynarii, które pozwala nam takie produkty zużywać.

 

Innymi potrzebnymi rzeczami są wszelkiego rodzaju urządzenia grzewcze. Chodzi tu o piece olejowe lub akumulacyjne które możemy przekazać do prowadzonych przez nas domów opieki nad zwierzętami. Mogą to być również różne koce lub nawet fotele, w których będą się wylegiwać nasi podopieczni często na emeryturze swojego życia.

 

Pielęgnacja psów i kotów Fundacji

Dla osób, które maja czas tylko sporadycznie a chcieli by nam pomóc proponujemy odwiedzenie naszej Fundacji i zajęcie się psami i kotami. Z racji ich liczby nie mamy zbyt wiele czasu na wykąpanie, wyczesanie czy wyprowadzenie na dalszy spacer w plener. Każdy może wybrać sobie jednego lub więcej naszych podopiecznych, których może otoczyć specjalną opieką.

 

Tekst pochodzi ze strony: http://malibracia.opole.pl

 


+ wystaw opinię

Lokalizacja:

 

 

Polub nas na FB:

 

zwierzolubni - facebook Nasz profil na FB
więcej»

Poznaj swoją okolicę:

weterynarz Opole Zwierzolubne Opole»
Weterynarz Opole, Strzyżenie psów Opole, Sklep zoologiczny Opole, Szkolenie psów Opole więcej»
hotel dla kotów i psów Opole Hotel dla kotów i psów - Opole»
Sprawdź hotele dla kotów i psów w Opolu i okolicach więcej»
hotel dla kotów i psów Opole Noclegi - psy i koty mile widziane - Opole»
Sprawdź miejsca noclegowe przyjazne zwierzętom w Opolu i okolicach więcej»

Popularne artykuły:

 

Morze z psem Wakacje - morze z psem
Właściciele psów, którzy chcą wyjechać nad morze z psem szukają noclegów, gdzie ich zwierzęta będą mile widziane. Czy nad Bałtykiem jest duży wybór takich miejsc? więcej»
mazury z psem Wakacje - z psem na Mazury
W prawie każdym miasteczku na Mazurach można znaleźć noclegi przyjazne zwierzętom. Oferta jest zróżnicowana - od kwater prywatnych, przez pensjonaty i duże sieci hoteli. więcej»

kot perski Rasy kotów - kot perski»
Bardzo cierpliwe, bez cienia agresji więcej»
kot brytyjski Rasy kotów - kot brytyjski»
Spokojny, pogodny i zrównoważony więcej»
maine coon Rasy kotów - kot Maine Coon»
Mają muskularną budowę i wydłużoną sylwetkę więcej»

Kocie imiona Kocie imiona»
Imię dla kota to sprawa niezwykle delikatna. Kot powinien je lubić, właściciel również więcej»
maine coon Wymioty u kota»
Wymioty u kota mogą być objawem zdrowia, przejściowych problemów z żałądkiem lub poważnej choroby więcej»

Labrador Retriever Rasy psów - labrador retriever»
Zawsze gotowe do pomocy i zabawy więcej»
Yorkshire Terrier Rasy psów - Yorkshire Terrier»
Ma niezwykłą sierść – w strukturze zbliżona do włosa ludzkiego więcej»
Owczarek Niemiecki

Rasy psów - owczarek niemiecki»
Cechuje je duża odwaga, wyważony charakter i silne nerwy więcej»


Plaże dla psów Plaże dla psów
W Polsce jest coraz więcej miejsc przyjaznych zwierzętom, wciąż jednak brakuje specjalnie wydzielonych sektorów na plażach, gdzie można spędzić czas z psem. więcej»
Hepcio Hepcio - szczekający samochód
Znacie już Hepcia, największego i najszybszego psa na świecie? Hepcio pochodzi z Kielc, ale już w wakacje rusza w trasę po Polsce. więcej»

Wszystkie pola są wymagane

Rewelacja!

Polecam

Nie polecam

Na Skróty: